Weterynarz radzi – seria filmów edukacyjnych

Jak się przygotować i bezpiecznie przewieźć szynszylę na wizytę do weterynarza

Weterynarz radzi cz.1
Jak przygotować się do wizyty u lekarza weterynarii? Jak bezpiecznie przewieźć szynszylę do kliniki gdy na dworze wiatr, mróz, deszcz, zimno? Stowarzyszenie Miłośników Szynszyli Małej zaprasza do obejrzenia filmu, w którym lek. wet. mgr inż. zoot. Karolina Warchulska – specjalista chorób zwierząt egzotycznych, odpowiada na te i inne pytania.

Jak pobrać próbki moczu i kału szynszyli do badania oraz Jak przygotować i podać leki

Weterynarz radzi cz.2
O tym jak pobrać mocz i bobki szynszyli do badania oraz jak przygotować i podawać leki opowiada lek. wet. mgr. inż. zoot. Karolina Warchulska – specjalista chorób zwierząt egzotycznych.

Problemy kardiologiczne szynszyli

Weterynarz radzi cz.3
Jak jest zbudowany układ krwionośny szynszyli, jakie są objawy chorób serca, jak wygląda opieka na co dzień nad szynszylą kardiologiczną – na te i inne pytania odpowiada lek. wet. Ewa Rosińska-Nowacka.

Najczęstsze problemy stomatologiczne szynszyli

Weterynarz radzi cz.4
Jakie mogą być objawy problemów stomatologicznych u szynszyli, jakie są najczęstsze schorzenia stomatologiczne, na czym polega profilaktyka stomatologiczna – na te i inne pytania odpowie lek. wet. Jakub Kliszcz

Choroby pasożytnicze szynszyli

Weterynarz radzi cz.5
Jakie pasożyty mogą pojawić się w kale szynszyli, kiedy i jak zbierać bobki do badania w kierunku pasożytów, jak wygląda leczenie – na te i inne pytania odpowiada dr n. med. lek. wet. Dawid Jańczak

Zabiegi chirurgiczne u szynszyli

Weterynarz radzi cz.6
Jakie są najczęściej wykonywane zabiegi u szynszyli, narkoza – jakie są jej rodzaje i jakie mogą być komplikacje z nią związane, jak wygląda rekonwalescencja po zabiegach – na te i inne pytania odpowiada lek. wet. Przemysław Baran

O żywieniu szynszyli

Weterynarz radzi cz.7
Jak działa układ pokarmowy szynszyli, jak powinna wyglądać dieta szynszyli, jakie zioła mogą znaleźć się w szynszylowej apteczce, czy i jakie świeże rośliny możemy podawać szynszyli – na te i inne pytania odpowiada dr n. wet. lek. wet. Jerzy Ziętek

Zespół objawów neurologicznych

Weterynarz radzi cz.8
Jakie mogą być przyczyny powstawania ataków neurologicznych, jak może wyglądać atak neurologiczny u szynszyli, jak postępować z szynszylą w trakcie ataku – na te i inne pytania odpowiada lek. wet. Karolina Warchulska, specjalista chorób zwierząt egzotycznych.

Postępowanie w przypadku urazów

Weterynarz radzi cz.9
W jaki sposób pomóc szynszyli przy urazie oka, jak postępować ze zwierzęciem po przydepnięciu, w jaki sposób opatrzyć krwawiącą ranę – na te i inne pytania odpowiada lek. wet. Agata Godlewska.

Postępowanie w nagłych przypadkach

Weterynarz radzi cz.10
Jak postępować przy zatruciu szynszyli, co to jest pierścień z futra i jak go usunąć, jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową – na te i inne pytania odpowiada lek. wet. Agata Godlewska.
.js" >