O NAS

Stowarzyszenie Miłośników Szynszyli Małej tworzy grupa ludzi z całej Polski,  zafascynowanych szynszylami.
Stowarzyszenie zostało założone pod koniec grudnia 2014 roku przez osoby aktywnie udzielające się na Forum-szynszyla.pl i figuruje w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000534655
Inicjatywę założenia Stowarzyszenia zrodziła potrzeba wsparcia finansowego opiekunki przewlekle chorej szynszyli o imieniu Duszek. Od tamtej chwili do dziś przeprowadziliśmy kilka dużych zbiórek i kilkanaście akcji pomocowych.
Poza działalnością wspierającą opiekunów i szynszyle, prowadzimy działalność edukacyjną. Dla początkujących i zaawansowanych opiekunów przygotowaliśmy poradnik „Z szynszylą pod jednym dachem”.
10 listopada 2017 r. powstała nasza grupa dyskusyjna na facebook’u Szynszylowe ABC, w której pasjonaci szynszyli mogą wymieniać się doświadczeniami, otrzymać rady dotyczące opieki, a także dzielić się informacjami, zdjęciami i filmami z życia codziennego swoich podopiecznych.

NASZ CEL

Motywujemy do prawidłowych zachowań. Porzuconym zwierzętom staramy się zapewnić opiekę u tymczasowych opiekunów, prowadzimy kampanie edukacyjne, zbliżamy do siebie opiekunów i weterynarzy w całym kraju, opracowujemy broszury, ulotki i poradnik bazujący na wiedzy ekspertów. Nie zgadzamy się na rozpowszechnianie wiedzy bazującej na mitach. Skupiamy miłośników szynszyli. Mobilizujemy do dzielenia się swoim doświadczeniem. Bierzemy udział w wystawach, odczytach oraz dniach otwartych na uczelniach. Organizujemy zajęcia dla studentów Uczelni tematycznych (np. SGGW).

ORAZ

Prowadzimy cykl edukacyjny:  Weterynarz radzi, poruszający najważniejsze kwestie związane z problemami zdrowotnymi szynszyli.
Przeprowadzamy ogólnopolskie akcje profilaktyczne i badania przesiewowe.
Wreszcie jesteśmy pasjonatami, którzy działają w organizacji non-profit nie czerpiąc z tego żadnych zysków oprócz satysfakcji i poczucia, że mamy wpływ na podniesienie jakości życia szynszyli w Polsce i nawet za granicą.
.

PODSUMOWANIE 2023
Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą darowizn przekazanych
Stowarzyszeniu Miłośników Szynszyli Małej w 2023
roku oraz naszym statutem.
Statut SMSM
Statut Stowarzyszenia Miłośników Szynszyli Małej
Kontakt z nami
W razie jakichkolwiek pytań, skontaktuj się z nami lub napisz na forum.
Adres
Skrytka pocztowa 39
Ul. Alternatywy 6 UD-4
02-775 FUP Warszawa 130
Nasz E-mail

poczta.stowarzyszenie@forum-szynszyla.pl
Forum stowarzyszenia
Facebook Stowarzyszenia
Facebook Szynszylowe ABC
.js" >